Kachna měsíce xy/2009

Aféra kolem Právnické fakulty Západočeské univerzity v Plzni byla jen incializačním faktorem pro rozsáhlé státní kontroly. Nyní v době doznívající krize hromada státních úředníků hledá své uplatnění, a proto ministerští úředníci vyrazí na zevrubné kontroly bakalářských, inženýrských a disertačních prací. Naší fakultu kontrolní pohroma postihne v letním semestru.

Vzhledem k tomu, že připraveným štěstí přeje, započalo vedení fakulty a jednotlivých kateder přípravu na zmíněnou kontrolu již počátkem listopadu. Vzhledem k podmínkám pro psaní diplomových prací, bude mnoho prací znovu vytištěno, protože jsou vytištěny jiným fontem a velikostí, než si ministerský úředník představuje. „Těžko úředníkovi vysvětlovat, že práce napsaná fontem velikosti 10, se prodlouží po zvětšení písma na velikost 12 , a nedejbože vysvětlovat, že se zvětší o 20 procent,“ komentovala dění jedna nejmenovaná úřednice studijního oddělení. Dále v rámci módy musí být odebráno několik titulů nejhorším studentům, vzhledem ke kvalitě našich studentů, budou tito studenti vybráni losem. Los je již objednán a bude ustájen ve sklepě budovy v Trojanově ulici. Prosíme studenty, aby jej nekrmili! Vystavujete se riziku, že narušíte náhodnost výběru a los pak po čichu najde zrovna Vaši diplomovou práci!

Jako perličku na konec nutno zmínit, že musíme na fakultě vyšetřit a potrestat alespoň jednu úplatkářskou aféru a dále na vyšší místa poslat jména rychlostudentů, kteří naši fakultu absolvovali v extrémně krátkém čase. Bohužel, takové případy u nás nejsou a nejkratší dobu studia mají studenti, kterým se podařilo dodržet studijní plán. O úplatcích darmo mluvit, členové Studentské unie se pokoušeli uplatit několik kantorů, cvičích doktoradnů, dokonce i studentů a nikdo jejich úplatek nepřijal, bude tedy problém ministerstvem danou kvótu dodržet.